Zabrze: Nawet na WDŚ nie zdążą?

źródło: Roosevelta81.pl / Slask.Sport.pl

Zabrze: Nawet na WDŚ nie zdążą? Aktualny plan dla Areny Zabrze to oddanie kompletu trzech trybun na Wielkie Derby Śląska. Taki mecz w obecności 24 tys. widzów dałby Górnikowi duży zastrzyk finansowy, ale… może się nie udać.

Reklama

21 lutego o 18:00 Górnik podejmie Ruch Chorzów w meczu, który być może pozwoli uciec od strefy spadkowej. Na pewno ma pomóc finansowo, ponieważ właśnie na to spotkanie zaplanowano otwarcie wszystkich trybun budowanego stadionu.

Dochód z tak dużego meczu bardzo by się Górnikowi przydał, ale serwis Roosevelta81.pl poinformował właśnie, że inauguracja 21 lutego jest już nierealna. Informacje potwierdziliśmy jeszcze w kilku źródłach i wszystkie są zgodne – nie ma szans, by otwarcie trzech trybun nastąpiło podczas Wielkich Derbów Śląska – pisze serwis w najnowszej relacji dotyczącej stadionu.

Arena Zabrze© Stadion w Zabrzu

Taki czarny scenariusz nie dziwi, ponieważ wielokrotnie trzeba już było przekładać terminy oddania poszczególnych etapów tej inwestycji. Arena Zabrze ma ogromne opóźnienia i do dziś udało się otworzyć dla widzów jedynie dwie dolne trybuny za bramkami (łącznie z główną ok. 8,6 tys. miejsc).

Górnik na razie nie potwierdza jednak doniesień. – Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez właściciela klubu, zagrożenie, że trzy trybuny nie zostaną otwarte na mecz z Ruchem, nie istnieje. Dlatego prosimy kibiców, by nie przywiązywali uwagi do anonimowych wypowiedzi – mówi dla Slask.Sport.pl Rafał Kędzior, rzecznik klubu. Zapewnia jednocześnie, że wkrótce ruszy dystrybucja biletów na Wielkie Derby Śląska.

Reklama