Włochy: Udinese skończyło budowę, od teraz Dacia Arena

źródło: własne | MK

Włochy: Udinese skończyło budowę, od teraz Dacia Arena Wraz z końcem 2015 roku zakończyła się też przebudowa Stadio Friuli. Pierwszym meczem będzie pojedynek przeciwko Juventusowi, przed którym stadion zmieni nazwę na Dacia Arena.

Reklama

O tej umowie sponsorskiej mówiło się od miesięcy, co zresztą jest zrozumiałe. Dacia jest sponsorem Udinese od 2009 roku i teraz wzmacnia swą obecność przez kupno nazwy stadionu. Wczoraj klub Serie A poinformował oficjalnie, że od kolejnego meczu arena będzie nosić nazwę Dacia Arena. Szczegóły partnerstwa nie zostały ujawnione.

Dacia Arena

Debiut nowej nazwy nastąpi wtedy, co i debiut ostatniej nowej trybuny – południowej. Jej otwarcie zaplanowano na 17 stycznia, gdy do Udine przyjedzie wielki Juventus. Po zakończonej w grudniu budowie ta część areny przechodzi właśnie odbiory.

Co ciekawe, już w środę otwarcia doczekał się sektor gości, na który jako pierwsi weszli kibice Atalanty Bergamo. Sektor jest odgrodzony od innych przezroczystym szkłem zamiast typowych rozwiązań, co pozwoliło Udinese nazwać swój przebudowany stadion pierwszym we Włoszech „bez barier”. Oczywiście na takie określenie klub zapracował szerokim dostępem infrastruktury dla niepełnosprawnych.

Dacia Arena w nowej odsłonie ma tylko jedną trybunę po swoim poprzedniku, tę zachodnią ze słynnym żelbetowym łukiem podtrzymującym zadaszenie. Zmniejszony stadion pomieści ok. 25 tys. widzów (dotąd 41,6 tys. osób).

Dacia Arena

Dacia Arena

Reklama