Austria: Sąd otwiera stadion w Klagenfurcie, ale pod warunkiem

źródło: MeinBezirk.at; autor: michał

Austria: Sąd otwiera stadion w Klagenfurcie, ale pod warunkiem „Tymczasowe” trybuny stadionu w Klagenfurcie będą mogły przyjąć widzów w 2016 roku. Sąd uchylił decyzją pierwszej instancji – informuje MeinBezirk.at.

Reklama

Regionalny sąd administracyjny dla Klagenfurtu zdecydował, że górne trybuny Wörthersee Stadionu mogą zostać otwarte dla kibiców. W ten sposób oddalono skargę części mieszkańców, którzy w minionym roku wygrali w pierwszej instancji i zdołali doprowadzić do zamknięcia większości sektorów, uznanych za samowolę budowlaną.

Stadion nie miał pozwolenia na aż 32 tys. miejsc stałej widowni, ponieważ pierwotnie zbudowano go z intencją usunięcia górnych trybun. Dopiero wysoki koszt ich demontażu skłonił władze do pozostawienia pełnej pojemności.

Mieszkańcy mają jeszcze czas na apelację od werdyktu, ale część postanowienia sądu może również ich satysfakcjonować. Sędzia uznał, że stadion w ciągu roku może organizować maksymalnie 20 dużych imprez, w tym nie więcej niż 5 koncertów. Trzeba zmniejszyć uciążliwość, czyli usprawnić komunikację drogową i obniżyć poziom hałasu na zewnątrz areny do najwyżej 70 decybeli.

Worthersee Stadion

Reklama