Turcja: Kolejna budowa rusza, tym razem z Izmirze

źródło: własne | MK

Turcja: Kolejna budowa rusza, tym razem z Izmirze Nie jeden, a dwa stadiony powstaną w Izmirze. Oba mają już duże opóźnienie, ale oba najwyraźniej doczekały się swojego czasu. Budowa stadionu dla Göztepe ruszy jeszcze w grudniu.

Reklama

Jutro sportowcy i działacze pożegnają się z kompleksem treningowym wokół Gürsel Aksel Stadyumu, ponieważ cały zespół czeka rozbiórka. Natomiast już w tym tygodniu Göztepe sprzedaje bilety na tymczasowy stadion. Na razie klub przenosi się do Manisy, gdzie rozegra ostatni mecz tego roku jako gospodarz, przeciwko Alanyasporowi.

Göztepe to popularny turecki klub, dlatego w minionym tygodniu bardzo ucieszyła kibiców wiadomość, że ich nowy stadion będzie większy niż wyjściowo planowano. Przypomnijmy, że w 2013 dla dwóch najważniejszych zespołów w Izmirze miały powstać podobne obiekty, po 15 tys. miejsc. Fani i oficjele Göztepe lobbowali jednak, by przeforsować większą pojemność i udało się.

Izmir

Zmodyfikowana koncepcja jest prostsza, ale za to oferuje prawie 22 tys. miejsc. Prace budowlane ruszą jeszcze w grudniu, a inwestycja powinna być zakończona na przełomie 2017 i 2018 roku.

Dobre wieści dotyczą również drugiego obiektu, ponieważ stary stadion Karsiyaki został zburzony w tym roku i czeka na następcę. W sumie więc w 2015 Izmir stracił aż trzy stadiony, ponieważ rozbiórki wymagał też znany stadion Alsancak. Choć pożegnania są trudne, to wielu odetchnęło z ulgą. Pierwotnie bowiem oba izmirskie nowe stadiony miały ruszyć z kopyta na początku 2014 i dziś być już na ukończeniu…

Izmir

Izmir

Reklama