Moskwa: Zobacz zupełnie nowe trybuny Łużników

źródło: własne | MK

Moskwa: Zobacz zupełnie nowe trybuny Łużników Prawie cała konstrukcja monolityczna już wylana, teraz postępuje montaż stopni trybun. W sumie 12 tysięcy elementów pojawi się w 2016 roku. Już dziś widać nowy układ widowni.

Reklama

Największy stadion Rosji właśnie rośnie z 78 do 81 tysięcy widzów. Sam wzrost pojemności może nie imponuje, ale w tym przypadku oznacza budowę trybun od zera w zupełnie innym układzie. Prace ruszyły jeszcze jesienią 2013 roku, a teraz można już oglądać prawie cały szkielet nowego stadionu.

90% konstrukcji monolitycznej jest gotowe, a i montaż prefabrykatów idzie bardzo dobrze. W sumie na położenie czeka ok. 12 tys. stopnic i innych, mniejszych elementów, z których większość jest już na miejscu.

Cały górny poziom widowni jest ułożony, a dolny właśnie rośnie i będzie gotowy na początku 2016 roku. Poniżej można porównać stan z września 2013 oraz grudnia 2015:

Luzhniki

Wkrótce najwięcej prac na Łużnikach przeniesie się pod trybuny, gdzie zaplanowano 7 kondygnacji zaplecza. Już dziś trwają tam roboty murarskie.

Luzhniki

Gotowa jest już cała konstrukcja zadaszenia (poszerzone w głąb stadionu), za to mało zaawansowane są jeszcze prace nad fasadą. Chronione prawnie ściany stadionu nie mogą być przebudowane, jednak elewacja będzie ułożona na nowo, zwłaszcza po wewnętrznej stronie obiektu.

Aktualnie te prace są wykonane w jednej trzeciej. Ponieważ jednak ten etap jest mało pracochłonny w stosunku do całej inwestycji, nie powinno być przeszkód przed otwarciem Łużników w 2016 roku.

Reklama