Belgia: Budowa w Waregem znów ruszy w styczniu

źródło: własne | MK

Belgia: Budowa w Waregem znów ruszy w styczniu Przygotowania ruszyły w październiku, dziś plac budowy jest oczyszczony i czeka na właściwe prace budowlane. Wkrótce powstanie tu trybuna za 5 mln €.

Reklama

Regenboogstadion ma już nową trybunę na południu, teraz oczekuje na jej lustrzane odbicie na północy. Zgodnie z zapowiedziami w październiku rozpoczęło się oczyszczanie terenu za północną bramką stadionu Zulte Waregem.

Regenboogstadion© Pol Van Hauwaert

Podłoże jest oczyszczone, wykonano palowanie i już w styczniu 2016 będziemy mogli znów oglądać szybkie postępy. Podobnie jak południowa, nowa trybuna będzie prawie w całości prefabrykowana, co umożliwi bardzo szybki montaż. Otwarcie będzie możliwe jeszcze przed końcem sezonu 2015/16.

Północna trybuna, przeznaczona dla grupy Vak X, będzie w całości stojąca i zaoferuje ok. 2800 miejsc. Projektanci przewidzieli oczywiście możliwość szybkiego montażu krzesełek w przypadku meczu w europejskich pucharach.

Pod konstrukcją znajdzie się ok. 2300 m2 powierzchni komercyjnych, co ma pomóc w zbilansowaniu inwestycji. Całkowity koszt nowej północnej trybuny miał wynosić ok. 4,5 mln €, ale aktualnie bliżej mu do 4,9 mln €.

W tym roku Zulte Waregem otworzyli również nowe centrum treningowe po drugiej stronie ulicy od stadionu. Na 2016 zaplanowano z kolei również modernizację wschodniej trybuny.

Reklama