Świętochłowice: Dwóch partnerów, Skałka wróci do życia?

źródło: SportoweFakty.WP.pl

Świętochłowice: Dwóch partnerów, Skałka wróci do życia? Zarys koncepcji już jest, teraz trwają rozmowy z potencjalnymi partnerami, którzy zechcą taki projekt poprowadzić. Stary-nowy stadion na Skałce mógłby wrócić do pełni sił na 2-3 lata.

Reklama

Zeszłoroczna analiza przeprowadzona przez Collect Consulting dała nadzieję, że uda się tchnąć nowe życie w starzejący się stadion na świętochłowickiej Skałce. Od publikacji wyników mija rok, a urząd miasta kontynuuje starania, by stadion zmodernizować w partnerstwie publiczno-prywatnym.

Jesteśmy w trakcie dialogu technicznego, który jest preludium do głównej procedury związanej z wyłonieniem wykonawcy. Testujemy wiele podmiotów trudniących się procesem budowlanym dotyczącym przede wszystkim stadionów żużlowych. Mamy dziewięć takich podmiotów, które przystąpiły do rozmów – powiedział prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Stadion OSiR Skałka

Miasto ma deklarację zainteresowania ze strony dwóch firm. Teraz samorząd negocjuje z nimi warunki, a wybrany partner będzie odpowiedzialny za pozyskanie pieniędzy na prace. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, gotowy stadion będzie gotowy na przyjęcie widzów w 2018 lub 2019 roku.

[…] Rok temu zleciliśmy przeprowadzenie analizy oraz testu rynku w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego. Firma Collect Consulting uznała, że projekt ma duże szanse na realizację. Teraz zrobiliśmy kolejny krok do przodu. A jak bardzo jest nam potrzebny ten obiekt pokazali kibice, którzy pojawili się na reaktywacji żużla na Skałce – przyznał prezydent Świętochłowic.

Reklama