Słowacja: Zaczęła się budowa w Koszycach

źródło: KosiceDnes.sk

Słowacja: Zaczęła się budowa w Koszycach Wykonawca przejął plac, teraz ma 5 miesięcy na badania archeologiczne terenu i przygotowanie do właściwej budowy. Wszystko po to, by w połowie 2017 arena była gotowa.

Reklama

2015 to dobry rok dla słowackiej piłki. Jeden duży stadion oddany (City Arena w Trnawie), a budowa drugiego oficjalnie ruszyła. W środę władze Koszyc oficjalnie przekazały głównemu wykonawcy plac budowy na południu miasta.

Można oficjalnie uznać budowę za rozpoczętą, ponieważ prace ziemne już formalnie są w trakcie. Przez najbliższe pół roku (do kwietnia lub maja 2016) powierzchnia 80 tys. m2 będzie analizowana pod kątem wartości archeologicznej, a późną wiosną powinny ruszyć właściwe prace budowlane. Ich zakończenie zaplanowane jest na połowę 2017 roku.

Arena Kosice

Rozpoczęcie robót przed końcem 2015 gwarantuje, że Koszycom nie przepadną dotacje. 4 mln € na budowę zaoferował słowacki związek piłkarski (SFS). Kolejnych 8 mln pokryje preferencyjny kredyt z Ministerstwa Finansów.

Całkowity koszt stadionu o pojemności ponad 9 tys. widzów jest aktualnie szacowany na 15 mln €. Inwestycję prowadzi spółka zadaniowa, w której miasto Koszyce ma 85% udziałów, a 15% miejscowy klub piłkarski VSS.

Arena Kosice

Reklama