Kraków: Murawa przy Reymonta do wymiany?

źródło: PrzegladSportowy.pl

Kraków: Murawa przy Reymonta do wymiany? Nie była zmieniana od 5 lat i aktualnie prezentuje się naprawdę słabo. Tymczasem na trawie Stadionu Henryka Reymana ma wkrótce zagrać Reprezentacja Polski – alarmuje „Przegląd Sportowy”.

Reklama

W marcu Polska będzie się mierzyć z Chorwacją na największym stadionie Krakowa. Problemem przed tym meczem może jednak być jakość boiska, która już dziś jest niezadowalająca.

Nic zresztą dziwnego, ponieważ murawa była kładziona aż 5 lat temu i od tego czasu nie doczekała się wymiany. Doraźną pielęgnację placu gry prowadzi Wisła Kraków, ale na wymianę nawierzchni klubu dziś po prostu nie stać. Stadion należy z kolei do Zarządu Infrastruktury Sportowej Krakowa, który finansuje wszystkie duże modernizacje.

Zła wiadomość to nie tylko trudne jesienne warunki, w których o regenerację murawy ciężko. Koszty ewentualnego położenia nowej trawy zimą byłyby bowiem bardzo duże. – Wykonanie takiej wymiany zimą będzie wiązać się z podwyższonymi kosztami nawet o 70 procent – mówi Arkadiusz Gumieniczuk, prezes firmy Trawnik Producent, która kładła murawę na wielu polskich arenach, w tym na Stadionie Narodowym.

Reklama