Chorzów: Stadion Śląski ma nowego prezesa

źródło: Katowice24.info

Chorzów: Stadion Śląski ma nowego prezesa Po tygodniach poszukiwania jest – nowym prezesem Stadionu Śląskiego został Krzysztof Klimosz. Z jednej strony ma łatwiej, bo budowa się kończy. Ale rozliczanie dopiero się zacznie…

Reklama

Krzysztof Klimosz został nowym prezesem Stadionu Śląskiego. Został wybrany przez powołanie, bez konkursu. Nigdy dotąd nie zarządzał obiektem sportowym, ale ma doświadczenie w nadzorowaniu dużych inwestycji. Takie doświadczenie może się przydać, skoro Stadion Śląski jest na ostatniej prostej w „niekończącej się” modernizacji.

Na stanowisku był wakat, ponieważ szefowie łączących się instytucji ze Stadionem Śląskim w nazwie w ostatnich tygodniach odeszli ze swoich stanowisk. Jarosław Antoniak (spółka Stadion Śląski) zrezygnował we wrześniu, a Marek Szczerbowski (WOKiS Stadion Śląski) – w październiku. Dziś nie ma już dwóch organów, a szefem jedynej spółki został właśnie Klimosz.

Odchodząc ze stanowiska w październiku, Marek Szczerbowski stwierdził, że zostawia inwestycję na ukończeniu i z załatwionymi ważnymi sprawami. Jedna, z którą przyjdzie się zmierzyć nowemu prezesowi, to rozliczenie budowy. Dziś pewne jest, że jej koszt będzie wyższy od szacunków, ale ostateczny rachunek jeszcze przed nami.

Reklama