Warszawa: Wi-Fi sprawdzone, działa świetnie

źródło: SpidersWeb.pl

Warszawa: Wi-Fi sprawdzone, działa świetnie Stadion pełny, a Internet śmiga – to wniosek jednego z blogerów, który podczas meczu Legia-Lech sprawdzał, jak się sprawuje system Wi-Fi zainstalowany przez Ericssona.

Reklama

Autor znanego bloga Spider’s Web Przemysław Pająk przyjął zaproszenie Ericssona na Stadion Wojska Polskiego i zmierzył, jak zachowywała się nowoczesna sieć bezprzewodowego Internetu na warszawskiej arenie.

Zaproszenie przypadło na szczególny termin, ponieważ niedzielny mecz Legia-Lech oglądała rekordowa w tym sezonie widownia, 26 821 osób. Mimo wypełnionych szczelnie trybun wyniki pomiaru sieci wypadły rewelacyjnie, z realną szybkością do 100 mb/s.

Oczywiście polscy kibice nie mają jeszcze takich nawyków jak w krajach zachodnich, tzn. nie korzystają tak licznie z telefonów podczas meczu, ale mimo to system wdrożony przez Ericssona przy pełnym stadionie zasługuje na uznanie.

Ericsson oferuje na Legii pełną platformę usługową, w tym możliwość zakup gadżetów w Legia FanStore czy biletów na mecze. W przyszłości usługa będzie również umożliwiała zamawianie przekąsek z dostawą na konkretne krzesełko na trybunach.

Stadion Wojska PolskiegoFot: Mishka, Legionisci.com

Reklama