Warszawa: Legia pierwsza w Polsce z Wi-Fi

źródło: własne / Legia.com / Legionisci.com

Warszawa: Legia pierwsza w Polsce z Wi-Fi Dziś Legia Warszawa podpisała umowę z firmą Ericsson na dostawę i obsługę szybkiego połączenia internetowego dla wszystkich widzów. Klub nie poniesie kosztów tej inwestycji z własnego budżetu.

Reklama

Legia Warszawa ma od dziś nowego sponsora, firmę Ericsson. To umowa o tyle szczególna, że na jej mocy Ericsson zapewni kibicom przy Łazienkowskiej dostęp do szybkiego łącza internetowego na najbliższych 6 lat.

Ericsson wprowadzi na Stadionie Wojska Polskiego system Small Cell as a Service. To propozycja dla stadionów piłkarskich i innych miejsc o wyjątkowo dużym natężeniu ruchu w krótkim czasie (obsługuje również np. lotniska, biurowce). Firma zaoferuje fanom Legii łącze o szybkości 1 Gbit/s. Koszty będą rozłożone jako część umowy sponsorskiej między klubem i dostawcą.

- Tysiące ludzi pojawiają się na stadionie aby oglądać Legię Warszawa w akcji i Klub naturalnie chce by tak pozostało. Dzięki wdrożeniu pojemnej sieci Wi-Fi zapewnimy fanom na trybunach możliwość dzielenia się zdjęciami, tweetami, postami i e-mailami. Jednocześnie umożliwimy wprowadzenie dodatkowych usług, z których kibice będą mogli korzystać za pomocą aplikacji mobilnej. Small Cell as a Service to model binesowy, dzięki któremu możemy to wszystko zrobić w sposób najbardziej efektywny kosztowo – stwierdził dyrektor zarządzający w firmie Ericsson Oliver Kanzi.

Stadion Legii© Legionisci.com

Oprócz darmowego dostępu do sieci kibice będą mieli możliwość korzystania z aplikacji mobilnych przygotowanych przez Legię i Ericssona. Aktualnie na najnowocześniejszych stadionach można w ten sposób skorzystać m.in. z możliwości obejrzenia powtórek, zbliżeń czy nawet zamówienia jedzenia bezpośrednio do krzesełka.

Dla fanów Legii zmiana będzie bardzo duża. W tej chwili – jak na większości polskich stadionów – przy dużej liczbie widzów wyzwaniem bywa zwykły zasięg telefoniczny, nie wspominając o dostępie do sieci. Ten mają tylko dziennikarze, ale serwis Legionisci.com ironizuje, że jego działanie wydaje się „zależne od pogody”.

Śladem najlepszych (?)

We wspólnym komunikacie Legia i Ericsson zapewniają, że pionierskie w Polsce rozwiązanie stawia stadion przy Łazienkowskiej w światowej czołówce. Istotnie, w ostatnich kilkunastu miesiącach umowy tego rodzaju podpisały m.in. Wembley, Bayern czy Borussia Dortmund, a coraz częściej już w fazie projektowania stadionu pojawia się miejsce dla rozwiązań mobilnych.

- Nasz Klub w przyszłym roku będzie obchodził setną rocznicę powstania. Idealnie będzie wkraczać w drugie stulecie ze stadionem gwarantującym najnowocześniejszą łączność internetową i innowacyjne, dodatkowe usługi. Cieszy nas, że robimy to jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych w Europie, umacniając swoją pozycję lidera przemian w sportowym biznesie. Legia Warszawa zawsze poszukuje silnych partnerów o uznanej marce, którzy gwarantują powodzenie projektów. Ericsson jest takim partnerem - mówi wiceprezes zarządu Legii Warszawa Jakub Szumielewicz.

Tyle tylko, że nie wszyscy reagują na tego rodzaju rozwiązania przychylnie. Wielu bardziej tradycyjnych kibiców wprost nie chce Wi-Fi, ponieważ w ich ocenie to odciąga uwagę od wspierania drużyny na rzecz publikowania zdjęć czy komentarzy. Wskutek protestu niedawno PSV Eindhoven musiało wycofać się z wprowadzania Internetu na Philips Stadion. W przypadku Legii już pierwsze komentarze w sieci wskazują, że opozycja również w Warszawie będzie znacząca.  

Reklama