Rosja 2018: Murawa w Soczi pod koniec roku

źródło: Kuban24.tv / Stadiums.at.ua; autor: michał

Rosja 2018: Murawa w Soczi pod koniec roku Dopiero dwa lata po otwarciu na Stadionie Fiszt pojawi się naturalne boisko trawiaste. Aktualnie zaawansowanie prac przed MŚ 2018 wynosi w Soczi zaledwie 35%.

Reklama

Oficjalne otwarcie Stadionu Fiszt pod Soczi miało miejsce na początku 2014 roku. Pierwszy mecz będzie można jednak rozegrać nie wcześniej niż na początku 2016. Aktualnie zainstalowane są już systemy drenażu i podgrzewania boiska. Sianie trawy rozpocznie się pod koniec roku.

Za bramkami powstają już żelbetowe sektory dla widzów. Wcześniej trybuny były niepełne, by zapewnić wjazdy/wyjazdy dla wielkiej infrastruktury na Igrzyska Olimpijskie 2014.

Ogółem zaawansowanie projektu przez Mistrzostwami Świata 2018 jest jednak niskie. Wynosi zaledwie 35%. Powód jest zaskakujący. Chodzi o nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa (w tym przeciwpożarowe i budowlane), które weszły już po otwarciu obiektu. Teraz trzeba infrastrukturę dostosować do nowych zaleceń, co wymusza dodatkowe prace. Podobny problem dotyczy też stadionów w Kazaniu czy Sankt Petersburgu.

Stadion Fisht

Reklama