Sewilla: Betis odzyskał prawa do stadionu

źródło: RealBetisBalompie.es

Sewilla: Betis odzyskał prawa do stadionu Wczoraj zwieńczyli starania ostatnich lat i spłacili stadion, którego część zajęli wierzyciele. Teraz Real Betis ma pełnię praw do swojego słynnego obiektu i może w niego ponownie inwestować.

Reklama

Real Betis wydał wczoraj po południu komunikat, w którym poinformował kibiców o odzyskaniu Estadio Benito Villamarin. Przez ponad 4 lata obiekt nie był w pełni własnością klubu. To skutek działań byłego udziałowca Manuela Ruiza de Lopery, którego skazanie za oszustwa w 2010 doprowadziło do niewypłacalności Betisu.

Od tego czasu zespół musiał spłacać 13 wierzycieli, w tym hiszpański urząd skarbowy, który zajął część komercyjną stadionu i parking przy obiekcie (łączna wartość 16,4 mln €). Wczoraj udało się zakończyć żmudny plan spłat. Klub ze wszystkimi wierzycielami osiągnął porozumienie w sprawie spłaty lub po prostu spłacił długi.

Dzięki temu Betis odzyskał kontrolę nad stadionem i może inwestować w jego modernizację, jak przewiduje długofalowy plan. Przy okazji klub przejął również pełnię kontroli nad zawodnikami, do których część praw również mieli wierzyciele.

Estadio Benito Villamarin

Reklama