Nowa budowa: Steigerwaldstadion (prawie) od nowa

źródło: własne | MK

Nowa budowa: Steigerwaldstadion (prawie) od nowa W Erfurcie trwa budowa, którą od dziś możecie śledzić na Stadiony.net. Wschodnia trybuna już nabiera kształtu, północna będzie gotowa za pół roku, a później prace przeniosą się na południe.

Reklama

Nazywają to Multifunktionsarena, czyli Areną Wielofunkcyjną. W niemieckim Erfurcie trwa budowa trzech nowych trybun wokół boiska z bieżnią. Poza funkcjami piłkarską i lekkoatletyczną wschodnia trybuna będzie połączona z centrum kongresowym, dlatego tę roboczą nazwę uznajemy za zasłużoną.

Steigerwaldstadion

Właśnie wschodnia trybuna dziś jest najbardziej widoczna. Szkielet trybuny już stoi, trwa układanie stopnic, a za częścią piłkarską powstają już przyszłe sale konferencyjne. Będzie 15 mniejszych i dwie duże, reprezentacyjne.

Od najbliższego piątku ruszy montaż prefabrykatów za północną bramką, który ma się zakończyć na początku 2016. Trybuna północna ma być gotowa na mecz z Dynamem Drezno w styczniu i wtedy też ruszy budowa południowej. To trzecia i ostatnia trybuna, którą czeka wymiana.

Steigerwaldstadion

Aktualna trybuna główna (zachód) pozostanie na swoim miejscu, podobnie jak maszty oświetleniowe. Etapowanie inwestycji ma umożliwić ciągłe korzystanie ze stadionu przez piłkarzy i lekkoatletów przy nie mniej niż 10 tysiącach widzów.

I mimo podziału na fazy stadion będzie w całości przebudowany już latem 2016, za niespełna rok. Będzie wtedy miał pojemność 18 600 widzów. Cała inwestycja pochłonie 39,1 mln € (166 mln zł), z czego zdecydowaną większość pokryje land Turyngia (ponad 33 mln), a miasto dołoży resztę.

Steigerwaldstadion

Reklama