Zabrze: Od października kolejny kawałek trybun?

źródło: Slask.Sport.pl; autor: michał

Zabrze: Od października kolejny kawałek trybun? – Czynimy starania, aby na mecz z Legią Warszawa otworzyć trybunę za drugą z bramek – mówi Tadeusz Dębicki. Jeśli się uda, przy okazji spotkania z wicemistrzem Polski obiekt Górnika Zabrze będzie mógł przyjąć 8040 widzów.

Reklama

Meczem z Jagiellonią Białystok zadebiutowała trybuna za południową bramką. Dzięki temu po czterech latach udało się przekroczyć liczbę 5 tysięcy widzów. Za późno i o wiele za mało miejsc jest jednak dostępnych dla kibiców.

Następnym krokiem będzie natomiast otwarcie trybuny za drugą z bramek. Kiedy? W Zabrzu mówi się o zaplanowanym na 3 października starciu z warszawską Legią. – Taki termin sobie założyliśmy, choć niczego nie mogę jeszcze powiedzieć na pewno, bo na trybunie wciąż jest kilka rzeczy do zrobienia – mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu.

Według informacji Śląsk.Sport.pl po północnej stronie w pierwszej fazie kibice również otrzymaliby do dyspozycji tylko centralne sektory, czyli ok. 2520 miejsc. Innymi słowy – rywalizację z wicemistrzem Polski będzie mogło zobaczyć z trybun 8040 kibiców.

Stadion Ernesta Pohla© Stadion w Zabrzu

Reklama