Sosnowiec: Konkurs koncepcyjny ruszy w przyszłym tygodniu

źródło: TwojeZaglebie.pl / Slask.Sport.pl

Sosnowiec: Konkurs koncepcyjny ruszy w przyszłym tygodniu Od teraz oficjalnie nazywa się Zagłębiowski Park Sportowy i wkrótce ruszy konkurs na jego projekt. Stadion dla 12 tys. widzów może być w budowie od 2017 roku.

Reklama

Jak pisaliśmy w połowie czerwca, katowicki oddział SARP poprowadzi konkurs koncepcyjny dla nowego stadionu, hali widowiskowej i lodowiska w Sosnowcu. Całość będzie się nazywać Zagłębiowski Park Sportowy i powstanie na południe od Górki Środulskiej.

Konkurs ruszy w przyszłym tygodniu, a zakończy się 15 grudnia. Zwycięzca zostanie zaproszony do opracowania szczegółowego projektu na podstawie swojej koncepcji. Otrzyma na to ok. rok, co oznacza, że przetarg na budowę będzie można rozpisać na początku 2017 roku.

W pierwszej kolejności ma ruszyć budowa stadionu (12 tys. miejsc z opcją rozbudowy do 15 tysięcy) oraz hali widowiskowej (3 tys. widzów). Lodowisko (2,5 tys.) może być realizowane osobno, ponieważ miasto chce otrzymać dofinansowanie z ministerstwa sportu na ten projekt.

Zaktualizowany koszt całości powinien wynieść ok. 150 milionów (pierwotnie szacowano na 100). Najdroższy będzie zdecydowanie stadion, na który Sosnowiec chce wydać 100 milionów. Na halę ok. 20 mln.

Na zielono oznaczona przestrzeń przewidziana pod kompleks:

Zagłębiowski Park Sportowy

Reklama