Sosnowiec: Koncepcja stadionu w połowie grudnia?

źródło: Wyborcza.pl / TwojeZaglebie.pl

Sosnowiec: Koncepcja stadionu w połowie grudnia? SARP Katowice zorganizuje konkurs architektoniczny na nowy stadion piłkarski w Sosnowcu. Obok niego staną też dwie hale, a najlepszą koncepcję mamy poznać 15 grudnia.

Reklama

Katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) wygrał przetarg na organizację konkursu architektonicznego dla Wielofunkcyjnego Centrum Sportowego w Sosnowcu. SARP Katowice był jednym z dwóch oferentów, jednak konkurenci (centrala SARP) odpadli ze względów formalnych.

Teraz mieszkańcom Sosnowca pozostaje czekać na efekty konkursu, który ma się zakończyć do 15 grudnia. Oddział SARP w Katowicach podobny konkurs na koncepcję stadionu prowadził w 2013 roku dla Chorzowa i jego efektem była ciekawa rywalizacja uznanych pracowni. W sumie zgłosiło się wówczas 20 kandydatów, a zwyciężyła GMT.

W Sosnowcu zadanie nie będzie łatwe, ponieważ Wielofunkcyjne Centrum Sportu to nie tylko stadion dla 12 tys. widzów, ale też hala widowiskowa i kryte lodowisko. A na wszystko to Sosnowiec ma bardzo ograniczone środki, dlatego racjonalność przedstawionych pomysłów na pewno odegra sporą rolę.  

Urząd Miasta wyda na przeprowadzenie konkursu przez SARP 95,3 tys. zł. Kolejne 60 tysięcy przeznaczy na nagrody dla zwycięzców (po 30/20/10 tys. zł za 1-3. miejsce).

Górka ŚrodulskaDo realizacji WCS wybrano tereny zielone przy Górce Środulskiej, od strony widocznych na dole zdjęcia garaży. Fot: UM Sosnowiec

Reklama