Katar: Ruszają prace przy Al Bayt Stadium

źródło: własne | MK

Katar: Ruszają prace przy Al Bayt Stadium Konsorcjum wykonawców już wprowadza się na oczyszczoną działkę ok. 40km na północ od Dauhy. We wrześniu ruszą prace, a ich efekt zobaczymy w pełnej okazałości za dokładnie 3 lata.

Reklama

Kiedy w lipcu gospodarze Mundialu 2022 ogłaszali umowę z wykonawcami nowego stadionu w Al Khor, prace na terenie inwestycji już trwały. Dziś działka jest już przygotowana pod inwestycję, część wykopów pod fundamenty jest gotowa na zalewanie betonem.

Al Bayt Stadium

Oficjalnie budowa ruszy we wrześniu, ale już dziś na placu panuje spory ruch. Powstaje miasteczko kontenerowe, które – co interesujące – nawiązuje stylem do tradycyjnych katarskich namiotów, dokładnie tak samo jak sam stadion.

Al Bayt Stadium

Docelowo na placu budowy będzie pracowało ok. 2700 robotników, głównie z Azji. Katar, będąc pod ciągłym ostrzałem organizacji praw człowieka, informację o przygotowaniu do budowy zaczyna od zapewnienia, że na miejscu powstaje właśnie nowoczesne i wygodne miasteczko dla pracowników.

Al Bayt Stadium

Nowy stadion w Al Khor, roboczo nazwany Al Bayt Stadium, pomieści ok. 60 tys. widzów i powstanie w trzy lata. Konsorcjum pod przewodnictwem włoskiego Salini Impregilo ma czas do września 2018 na ukończenie inwestycji. Prawie połowa miejsc na stadionie będzie tymczasowa i po Mistrzostwach Świata zostanie zdemontowana.

Reklama