Katar: Stadion w Al Khor drogi, zgodnie z planem

źródło: własne | MK

Katar: Stadion w Al Khor drogi, zgodnie z planem Katarskie władze podpisały umowę na wykonanie Al Bayt Stadium. Choć przypomina płócienny namiot, jego cena od namiotu jest daleka. Będzie kosztował ok. 3,23 mld zł.

Reklama

Rządowa fundacja Aspire Zone wybrała wykonawcę dla Al Bayt Stadium. Włoska firma Salini Impregilo w konsorcjum z Galfar i Cimolai wspólnie wybudują mieszczący 60 tys. widzów stadion do września 2018. Termin jest więc wyznaczony aż na 4 lata przed Mistrzostwami Świata w Katarze.

Al Bayt Stadium

W trwającym kilka miesięcy postępowaniu Włosi zostali wybrani po przejściu dwóch etapów. Zaoferowana cena za jeden z najważniejszych stadionów Mundialu 2022 to 770 mln € (3,23 mld zł). Za tę sumę powstaną trybuny, z których połowa będzie tymczasowa, powstanie tylko na czas imprezy.

Cały stadion zajmie powierzchnię ok. 200 tys. m2, a jego wysoka cena ma być związana z wykorzystaniem innowacyjnej technologii chłodzenia. Konstrukcja areny ma też podążać za ideą zrównoważonego rozwoju, co oznacza przyjazne środowisku technologie czy niskie zużycie energii.

Al Bayt Stadium

Reklama