Katar 2022: Decyzja w sprawie liczby stadionów do końca roku

źródło: własne | MK; autor: michał

Katar 2022: Decyzja w sprawie liczby stadionów do końca roku Obiecywali 12, ale mogą zbudować nawet o 4 mniej. Katar do końca roku ma ustalić, ile dokładnie stadionów powstanie na Mundial 2022.

Reklama

Wciąż nie znamy dokładnej liczby ani rozkładu geograficznego stadionów na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Za kilka miesięcy sytuacja ma się wreszcie wyklarować. – Finałowa lista stadionów-gospodarzy musi jeszcze zostać potwierdzona, ale spodziewamy się decyzji przed końcem roku – zapewnił przedstawiciel Najwyższego Komitetu ds. Dostarczenia i Spuścizny MŚ 2022.

Przypomnijmy, że pierwotnie Katar zobowiązał się do organizacji Mistrzostw Świata na 12 stadionach. Na podstawie tak zaplanowanej kandydatury wygrał prawo do organizacji imprezy. Jednak później FIFA dała zielone światło do ograniczenia liczby aren nawet do 8.

Aktualnie zatwierdzonych jest pięć projektów (Al Rayyan Stadium, Al Bayt Stadium, Khalifa Stadium, Al Wakrah Stadium oraz Qatar Foundation Stadium). Wszystkie można zobaczyć poniżej. Dwa z nich formalnie są w budowie (Al Rayyan i Al Wakrah), dwa kolejne mają już wykonawców (Al Bayt i Khalifa Stadium).

Nie ma wciąż pewności, gdzie odbędzie się finał Mistrzostw Świata, jednak najpewniej będzie to nowy Lusail Stadium, planowany jako największa arena turnieju.

Qatar stadium designs

Reklama