Radom: Lamela przygotuje program dla stadionu Radomiaka

źródło: RadomSport.pl

Radom: Lamela przygotuje program dla stadionu Radomiaka Twórcy stadionu Cracovii i Areny Lublin przygotują program funkcjonalno-użytkowy dla stadionu miejskiego przy ul. Struga – podaje serwis RadomSport.pl.

Reklama

- Przystępując do budowy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej nie zapominamy, tak jak zapowiadaliśmy, o kibicach Radomiaka – zapewnia prezydent Radosław Witkowski w rozmowie z RadomSport.pl.

Podpisana umowa to początek przygotowań do budowy nowego stadionu, który będzie bezpośrednio sąsiadował z halą. Przewidujemy, że prace przy budowie pierwszej trybuny będą prowadzone równolegle z jej budową. Wierzę, że w ciągu kilku najbliższych lat powstanie kompleks imponujących obiektów tworzących Radomskie Centrum Sportu. Chcemy, by dla siatkarzy, koszykarzy i piłkarzy sezon rozgrywek 2018/2019 rozpoczął się już przy ulicy Struga – mówi Witkowski.

Program funkcjonalno-użytkowy będzie zawierał wszystkie najważniejsze parametry nowego stadionu. Dokument stanie się podstawą do ogłoszenia jeszcze w tym roku przetargu na budowę obiektu w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Lamela nie zaprojektuje więc samej hali i stadionu, stworzy jednak ramy, na podstawie których będzie powstawał ostateczny projekt. Estudio Lamela ma duże doświadczenie w projektowaniu stadionów. Poczynając od wkładu w stadion Realu Madryt w kilku rozbudowach, przez kilka istotnych aren w Hiszpanii, po polskie realizacje w postaci Areny Lublin czy Stadionu J. Piłsudskiego.

Reklama