Londyn: Olimpijski otwarty po budowie dachu

źródło: własne | MK

Londyn: Olimpijski otwarty po budowie dachu Wczoraj ok. 17 tysięcy biegaczy mogło obejrzeć po raz pierwszy Stadion Olimpijski w Londynie po zmianie dachu. Przeczesaliśmy fora – opinie są dobre.

Reklama

Wczoraj odbył się pierwszy test Stadionu Olimpijskiego po przebudowie. Na obiekt wbiegło ok. 17 tysięcy biegaczy uczestniczących w Great Run, a w ramach imprezy z trybun oklaskiwali ich pierwsi widzowie. Wydarzenie miało charakter testu przed napiętym letnim harmonogramem obiektu.

W dniach 24-26 lipca odbędzie się duży mityng sportowy Sainsbury’s Anniversary Games, w sierpniu zagości pierwszy mecz rugby, który jednocześnie będzie rozgrzewką przed Mistrzostwami Świata Rugby 2015 (wrzesień - październik).

London Olympic Stadium

Podstawowe pytanie dotyczy oczywiście tego, jakie wrażenie sprawia stadion po pierwszej fazie przebudowy. Wnioskując z mediów społecznościowych i forów kibiców West Ham United relacje są zdecydowanie pozytywne. Mimo lekkoatletycznego układu obiekt oferuje przyzwoitą widoczność z trybun, choć najważniejszy odbiór przez kibiców odbędzie się w połowie 2016 roku. Wtedy West Ham zagości tu na stałe.

Przebudowa Stadionu Olimpijskiego budzi ogromne kontrowersje, ponieważ jej koszt już teraz ma kosztować tyle, ile pierwotnie powinna była pochłonąć budowa. Ostateczny budżet nie jest znany, ale dotąd wydano na tę arenę ponad 700 milionów funtów (ok. 4,14 mld zł).

W ramach zakończonej już pierwszej fazy przebudowy powstał nowy dach, największy w swoim rodzaju na świecie. Prawie zakończona jest też konwersja dolnych trybun, które będą przesuwne – bliżej boiska na mecze piłkarskie, dalej od niego na mityngi lekkoatletyczne.

Reklama