Elbląg: 8 minut spóźnienia i przetarg unieważniony

źródło: info.Elblag.pl

Elbląg: 8 minut spóźnienia i przetarg unieważniony Elbląski urząd miasta musiał unieważnić przetarg, ponieważ jedyny oferent spóźnił się o 8 minut. Modernizacja stadionu Olimpii może nie ruszyć w tym roku – alarmuje info.Elblag.pl.

Reklama

Przesunięcie boiska o 7 metrów w celu uzyskania szerszego terenu przy trybunach stalowych do wykonania odwodnienia i wiat dla zawodników rezerwowych. Tego właśnie dotyczył przetarg, którego już po raz drugi nie udało się rozstrzygnąć pomyślnie.

Pierwszy w połowie czerwca należało unieważnić, bo jedyna oferta przekraczała o ponad 70 tys. zł kwotę, jaką miasto zamierzało przeznaczyć na to zadanie (110 tys. zł). Urząd Miejski pospieszenie ogłosił więc kolejne postępowanie przetargowe, gdyż inwestycja złapała spore opóźnienie. Już wówczas zaistniało spore prawdopodobieństwo, że prace przy Agrykola 8, które miały potrwać maksymalnie 30 dni, nie zakończą się przed startem nowego sezonu w III lidze (8 sierpnia).

Niestety czarny scenariusz się ziścił. Stało się tak, gdyż drugi przetarg także został unieważniony. Tym razem w wyznaczonym terminie – do 15 lipca do godz. 9:30, na postępowanie nie wpłynęły żadne oferty. Kilka minut po czasie, o 9:38 jeden z wykonawców dostarczył swoją ofertę. Zgodnie z prawem zamówień publicznych, miasto zwróciło ją wykonawcy, nie dokonując jej otwarcia.

Decyzja na temat dalszych kroków miasta ma zapaść w przyszłym tygodniu.

Reklama