Elbląg: Boisko czeka wymiana i przesunięcie

źródło: info.elblag.pl

Elbląg: Boisko czeka wymiana i przesunięcie Zanim zostanie ułożona nowa murawa, podłoże zostanie przesunięte o 7 metrów na zachód. Kibice na odkrytej trybunie mogą zacierać ręce, bo będą mieli lepszą widoczność. Ci z krytych – gorszą.

Reklama

W Elblągu trwa przetarg na wymianę boiska na stadionie przy Agrykola 8. To jedyny przewidziany na ten rok znaczący element prac modernizacyjnych. Pierwotnie termin składania ofert miał upłynąć 3 czerwca, jednak został przedłużony do 8 z powodu zmian w specyfikacji.

Pole gry na stadionie zostanie tego lata przesunięte w kierunku trybuny zachodniej (odkrytej) o ok. 7 metrów. Dzięki temu widzowie w tej części stadionu będą mieli znacznie lepszą widoczność. Manewr odsunie tym samym boisko od trybun krytych na wschodzie, ale taki jest wymóg infrastrukturalny.

W aktualnym układzie nie ma miejsca na przedpola dla zawodników i trenerów przy ławkach rezerwowych. Kiedyś te przedpola po prostu rysowano na bieżni, ale dziś w miejscu bieżni stoją trybuny wschodnie i tego miejsca brakło.

Wykonawca w ramach zamówienia będzie musiał także wykonać kanalizację deszczową w obrębie trybun stalowych, wykonać dwie zadaszone wiaty dla zawodników rezerwowych oraz pielęgnację trawy w okresie gwarancji.

Reklama