Dortmund: Borussia dokłada miejsc na Westfalenstadion

źródło: derWesten.de

Dortmund: Borussia dokłada miejsc na Westfalenstadion Wystarczyło usunąć krzesełka z jednego sektora i bardzo możliwe, że od przyszłego roku średnia widownia przekroczy 81 tysięcy kibiców co mecz. Borussia chce pozostać liderem Europy.

Reklama

Borussia Dortmund co roku gromadzi najwięcej kibiców w całej Europie. W sezonie 2014/15 średnia widownia na Signal Iduna Park wyniosła 80 463 kibiców, czyli aż 99,8% pojemności. Druga na Kontynencie Barcelona zanotowała wynik 77 632 widzów.

W nowych rozgrywkach przewaga Dortmundu może wzrosnąć, ponieważ BVB usunęli krzesełka z części północnej trybuny (na zdjęciu), dzięki czemu liczba miejsc wzrośnie w sezonie 2015/16 do 81 359.

WestfalenstadionFot: wales-gibbons (cc: by-nc)

Niestety na starcie nowych rozgrywek jest też poważna zła wiadomość dla kibiców Borussii. Z powodu kilku znaczących naruszeń prawa (przede wszystkim pirotechnika) fani Czarno-Żółtych mają do końca roku zakaz prezentacji flag w meczach wyjazdowych. Dodatkowo Borussia musi każdorazowo zapewnić co najmniej 30 pracowników porządkowych dla grupy wyjazdowej swoich kibiców.

Reklama