Belgia: Druga faza rozbudowy ruszy w Waregem

źródło: ESSEVEE.be

Belgia: Druga faza rozbudowy ruszy w Waregem Jedna nowa trybuna już jest, teraz czas na kolejną. Już tej jesieni belgijski Zulte-Waregem zaoferuje kibicom nowe sektory, głównie z miejscami stojącymi.

Reklama

W najbliższych dniach w Waregem ruszy druga faza rozbudowy Regenboogstadionu. Już tej jesieni, najpewniej jeszcze we wrześniu (!), kibice mają otrzymać do dyspozycji nową trybunę północną. Po południowej stronie już jest, teraz czas na miejsca stojące. Będzie ich 1400, z możliwością przekształcenia w siedzące na rozgrywki europejskie.

Zulte-Waregem wykorzystują przerwę między sezonami, by przeprowadzić jak najwięcej prac w martwym okresie. W minionym tygodniu otrzymali pozwolenie na budowę, teraz firma Willy Naessens Group zajmie się budowę po północnej stronie.

Trzecia faza uwzględni przebudowę trybuny wschodniej i jest zaplanowana na 2016 rok. W czwartej, ostatniej, zmieni się główna trybuna po zachodniej stronie. Ten etap odbędzie się w 2017. Całkowity koszt projektu szacuje się na ok. 25 mln € (105 mln zł).

Regenboogstadion© ESSEVEE

Reklama