Zabrze: „Południowa z kibicami już 8 sierpnia”

źródło: Slask.Sport.pl

Zabrze: „Południowa z kibicami już 8 sierpnia” Obiecująca deklaracja dla fanów Górnika Zabrze: za dokładnie 45 dni mają zostać wpuszczeni na trybunę południową. Tym razem uda się nie przekroczyć terminu?

Reklama

Jestem przekonany, że uda się uruchomić tę część stadionu na pierwszy mecz rundy jesiennej przy Roosevelta i trybuna południowa zapełni się kibicami na spotkaniu Górnika z Jagiellonią Białystok, czyli już 8 sierpnia – powiedział Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu.

Stadion Ernesta Pohla© Stadion w Zabrzu

Licząc od jutra zostało 45 dni, czyli półtora miesiąca. Niewiele, biorąc pod uwagę nawał prac i procedury odbiorów, które wciąż czekają inwestora przed dopuszczeniem tej trybuny. Trwa przygotowanie dróg dojścia, instalacja wygrodzeń i siedzisk. Na pewno nie uda się przed sezonem piłkarskim przygotować kanalizacji, dlatego catering i toalety na starcie rozgrywek 2015/16 będą tymczasowe.

Optymizm Dębickiego jest o tyle znaczący, że prezes unikał dotąd podawania jakichkolwiek terminów. Jeśli ten zostanie dotrzymany, na starcie sezonu Stadion Ernesta Pohla będzie mieścił ok. 5,5 tysiąca widzów – 3 tys. na trybunie głównej i ok. 2,5 tysiąca na dolnym poziomie południowej. Jeśli nie od razu, to niedługo później powinien też być gotowy do otwarcia górny poziom tej trybuny, z którym liczba miejsc powinna przekroczyć 10 tysięcy.

Reklama