Zabrze: Klimatyzacja i kanalizacja będą tańsze

źródło: Stadion-Zabrze.pl / Roosevelta81.pl

Zabrze: Klimatyzacja i kanalizacja będą tańsze Spółka Stadion w Zabrzu otworzyła oferty na dostarczenie systemów kanalizacji, klimatyzacji i wentylacji. Wszystkie oferty są poniżej ceny, jaką inwestor jest w stanie zapłacić.

Reklama

To nie zdarza się często, zwłaszcza przy tej inwestycji. Niezależnie od wyboru najkorzystniejszej oferty, przetarg na instalacje wodno-kanalizacyjne, wentylację i klimatyzację da rozstrzygnięcie poniżej oczekiwanej przez inwestora kwoty.

Stadion w Zabrzu zamierzał przeznaczyć na tę część budowy Stadionu Ernesta Pohla ok. 8,9 mln zł. Tymczasem najdroższa oferta to niespełna 8,2 mln. Najtańsza – 6,7 mln. To duża różnica, a ponieważ oferentów było aż czterech, szczegółowa analiza ofert może potrwać.

Czas nie sprzyja spółce, ale procedura musi być przeprowadzona skrupulatnie, by uniknąć ewentualnych odwołań i wstrzymania prac nad tym zleceniem. Co prawda wskazane systemy i tak nie będą gotowe na start sezonu 2015/16, ale im szybciej uda się uruchomić właściwą infrastrukturę, tym niższe będą koszty korzystania np. z przenośnych toalet podczas pierwszych meczów.

Stadion Ernesta Pohla

Reklama