Tychy: Budowa potrwa trzy tygodnie dłużej

źródło: GKSTychy.info

Tychy: Budowa potrwa trzy tygodnie dłużej Otwarcie nie jest zagrożone, ale budowa Stadionu Miejskiego w Tychach zakończy się 30 czerwca zamiast 11. Powodem jest konieczność dostosowania obiektu do oczekiwań policji, straży i nadzoru.

Reklama

Spółka Tyski Sport oraz Mostostal Warszawa podpisały aneks do umowy na dostarczenie nowego Stadionu Miejskiego w Tychach. Powodem tej decyzji  jest konieczność wykonania dodatkowych prac, które wykraczają poza uzgodnioną wcześniej dokumentację projektową.

Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie sektora gości, oświetlenia oraz innych instalacji na obiekcie. Dodatkowe prace są efektem zaleceń policji, straży pożarnej i nadzoru budowlanego. Od ich decyzji w praktyce zależy funkcjonowanie stadionu, dlatego prace muszą być wykonane.

Stadion Miejski w Tychach

Inwestor nie podał wśród powodów bardzo dużego opóźnienia w dostawie czerwonych siedzisk na trybuny. Ich montaż miał być ukończony wraz z początkiem maja, a ostatecznie zaczął się dopiero wczoraj.

Pomimo podpisania aneksu i konieczności przeprowadzenia dodatkowych prac, planowany termin otwarcia nie ulega zmianie i mecz odbędzie się 18 lipca. Tego dnia na obiekcie GKS Tychy zagra z drużyną z niemieckiej Bundesligi – 1.FC Köln.

Reklama