Tychy: Mecz otwarcia GKS-u potwierdzony

źródło: GKSTychy.info

Tychy: Mecz otwarcia GKS-u potwierdzony Operator nowego Stadionu Miejskiego w Tychach potwierdził, że 18 lipca naprzeciw siebie staną GKS Tychy i 1. FC Köln. Sprzedaż biletów ruszy za miesiąc.

Reklama

To już przesądzone - 18 lipca o 15:30 na Stadionie Miejskim w Tychach zagra drużyna z jednej z najsilniejszych lig świata - niemieckiej 1. Bundesligi. Rywalem GKS Tychy będzie 1.FC Köln!

Zespół z Niemiec przyjedzie do Tychów w pełnym składzie, razem ze swoimi największymi gwiazdami, również z Polski m.in. Sławomirem Peszko. Umowa z niemieckim klubem została właśnie podpisana.

Stadion Miejski w Tychach

Zespół z Kolonii został wybrany na mecz otwarcia nieprzypadkowo. W 1976 roku, po sensacyjnym zdobyciu przez GKS wicemistrzostwa Polski, tyska drużyna zagrała w europejskich pucharach właśnie z drużyną z Niemiec. Tyszanie wówczas nie dali rady naszpikowanej gwiazdami (Wolfgang Overath, Dieter Mueller, Harald Schumacher) drużynie. Po przegranej 0:2 na wyjeździe i remisie 1:1 w meczu rewanżowym odpadli z rozgrywek. Rewanż odbył się na Stadionie Śląskim - tyski obiekt nie nadawał się wówczas do organizacji wydarzenia tej rangi.

Stadion Miejski w Tychach

- Nawiązując do najlepszych lat tyskiej piłki i historii obu klubów mamy teraz szanse zagrać drugi rewanż i to już na własnym, pięknym i nowoczesnym stadionie spełniającym wszystkie wymogi UEFA oraz FIFA. Już dziś zapraszam mieszkańców naszego miasta, okolicznych gmin, a także wszystkich kibiców piłki nożnej w Polsce do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu – mówi prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Razem z obecną drużyną przyleci do Polski także kilku piłkarzy, którzy grali w pamiętnych meczach w 1976 roku. Spotkanie z nimi, a także tyskimi wicemistrzami będzie częścią całej imprezy - Otwarcia Stadionu Miejskiego w Tychach.

Planowo sprzedaż biletów na to wydarzenie ma rozpocząć się 22 czerwca. O cenach i sposobie  dystrybucji wejściówek poinformujemy wkrótce.

Reklama