Liverpool: Wielkie dźwigi za Anfield

źródło: LiverpoolEcho.co.uk | opracował: MK

Liverpool: Wielkie dźwigi za Anfield Dwa ogromne samojezdne dźwigi pojawiły się tuż za główną trybuną Anfield w Liverpoolu. Wkrótce ich zadaniem będzie podniesienie imponującej kratownicy dachu.

Reklama

Rozbudowa Anfield w Liverpoolu wchodzi w bardzo ważną fazę: zaczęły się przygotowania do podniesienia dachu. To już 13. tydzień montażu konstrukcji stalowej, na której oprze się nowa trybuna główna. Za trybuną pojawiły się dwa wielkie dźwigi samojezdne.

Na razie będą podnosić rygle najwyższego poziomu przyszłej widowni. Docelowo jednak ich zadaniem będzie przeniesienie najważniejszej kratownicy dachu zza trybun i powieszenie jej nad widownią. Ten proces powinien się zakończyć do 15 lipca. Cały dach powinien być gotowy przed końcem października i swoim zasięgiem okryje również istniejący, niższy dach głównej trybuny.

Później, po sezonie 2015/16 rozpocznie się kolejna bardzo ważna faza: dach starej głównej trybuny będzie zdemontowany, a jej sektory połączone z nowopowstałymi sektorami za trybuną. Cały proces można zobaczyć poniżej:

Anfield expansion© Liverpool Echo

Anfield expansion© Liverpool Echo

Anfield expansion© Liverpool Echo

Reklama