Detroit: Ruina Silverdome znów na sprzedaż?

źródło: FreeP.com

Detroit: Ruina Silverdome znów na sprzedaż? Tym razem wszystko wskazuje, że dawny stadion Mundialu 1994 zostanie zrównany z ziemią. Został wystawiony na sprzedaż przez podmiot, który odkupił go od miasta Pontiac.

Reklama

Pontiac Silverdome to jeden z najsmutniejszych dziś stadionów w USA. Po ćwierćwieczu użytkowania w 2001 wyniósł się stąd gospodarz obiektu, zostawiając po sobie pusty 80-tysięcznik. W 2009 niszczejący stadion kupiła firma Triple Investment, która początkowo rozważała modernizację. Jednak w 2013 zima kompletnie zniszczyła dach, a wraz z nim coraz szybciej zaczęło się niszczyć wnętrze areny.

Dziś Triple Investment nie ma już złudzeń – nie ma szans na odratowanie stadionu. Dlatego parę tygodni temu firma wystawiła stadion na sprzedaż. Cena wywoławcza jest wysoka, to 30 mln $. Biorąc pod uwagę cenę, za jaką TI kupiła obiekt od miasta Pontiac (583 tys. $), zysk firmy może się wydawać ogromny. Przedstawiciele Triple Investment zapewniają jednak, że inwestowali miliony w budynek, a do tego opłacali podatki od 2009.

Jeśli znajdzie się kupiec na stadion, najpewniej czeka go szybka rozbiórka. O wartości działki stanowi bowiem nie sam budynek, a fakt, że do dyspozycji pod funkcje przemysłowe lub komercyjne jest ponad 500 tys. m2. Dotąd właściciel otrzymał prawie 30 zapytań i dwie konkretne oferty.

Co aktualnie dzieje się na niszczejącym ekspresowo stadionie? Można to sprawdzić na poniższym klipie:

Reklama