Chorzów: Pod koniec wakacji zaktualizowana koncepcja

źródło: Niebiescy.pl

Chorzów: Pod koniec wakacji zaktualizowana koncepcja Za dwa miesiące firma GMT ma przekazać miastu koncepcję pokonkursową, czyli bardziej realną, opartą na tej znanej już kibicom Ruchu Chorzów. Później jeszcze rok poczekamy na dokumentację – piszą Niebiescy.pl.

Reklama

Miasto Chorzów podpisało z firmą GMT Sp. z o. o. umowę na projekt przebudowy stadionu Ruchu przy ul. Cichej 6. Magistrat zapłaci za niego dokładnie 2.521.500 złotych brutto. GMT wygrało konkurs koncepcyjny w 2013 i pracownia podjęła się wykonania pełnej dokumentacji na bazie zgłoszonej wtedy koncepcji.

Stadion Ruchu

Mysłowicka pracownia GMT na wykonanie wszystkich prac ma aż 14 miesięcy, jednak jest spora szansa, że zakończy je wcześniej. Za niespełna 2 miesiące będzie gotowa makieta 3d, która będzie przedstawiać nowy obiekt 14-krotnych mistrzów Polski.

Etapy projektowania wraz z terminami:

  • do 21 sierpnia 2015 roku - złożenie do akceptacji koncepcji pokonkursowej oraz zaprezentowanie makiety stadionu w trójwymiarze,
  • do 21 lutego 2016 roku - złożenie projektu budowlanego, a następnie od daty zatwierdzenia dokumentacji projektowej (budowlanej) 2 miesiące na uzyskanie pozwolenia na budowę,
  • do 21 sierpnia 2016 roku - złożenie projektu wykonawczego.

Reklama