Bristol: Kluczowa faza przy Ashton Gate ruszyła

źródło: własne; autor: michał

Bristol: Kluczowa faza przy Ashton Gate ruszyła Pierwsza nowa trybuna już prawie ukończona, dlatego zaczęła się rozbiórka głównej. W jej miejscu stanie nowa, wielka trybuna o dwóch poziomach.

Reklama

We wtorek pierwszy fragment betonu został skruszony. Od tego momentu faktycznie zaczęła się trzecia i najważniejsza faza przebudowy Ashton Gate. 60-letnia konstrukcja jeszcze przed nowym sezonem zniknie całkowicie i zaczną się prace nad fundamentami nowej.

Ashton Gate

A nowa będzie najbardziej widowiskową zmianą na stadionie. Z dwoma poziomami zdolnymi pomieścić 11 tys. widzów przerośnie wszystkie pozostałe i będzie stanowić ponad 40% całkowitej pojemności. Trybuna ma być gotowa w przyszłym roku.

Ashton Gate

Aktualnie trwają równolegle pierwsza i druga faza przebudowy. Powstała od podstaw nowa południowa trybuna jest niemal ukończona i zostanie otwarta w sezonie 2015/16. Z kolei trybuna wschodnia przechodzi przebudowę, choć większość konstrukcji pozostanie niezmieniona. Cały projekt ma być zrealizowany w przyszłym roku i pochłonie ok. 45 mln funtów (260 mln zł).

Reklama