Rzeszów: Stadion dla Resovii może ruszać?

źródło: Nowiny24.pl; autor: michał

Rzeszów: Stadion dla Resovii może ruszać? Miasto wsparło projekt, województwo właśnie dołączyło. Resztę sfinansuje ministerstwo, dlatego projekt nowego stadionu przy Wyspiańskiego coraz bardziej zbliża się do realizacji – podały Nowiny24.pl.

Reklama

Sejmik województwa podkarpackiego przyjął uchwałę intencyjną o przekazaniu 8 mln zł na budowę infrastruktury sportowej przy Wyspiańskiego w Rzeszowie. – Uchwała przeszła szybko. Wszyscy radni byli za wsparciem dla projektu – mówi Tomasz Leyko, rzecznik prasowy marszałka województwa.

Pieniądze jeszcze nie mogą być wykorzystane, ponieważ decyzja dotyczy roku 2016. Istotne jest jednak to, że województwo to trzeci kluczowy partner, który musiał zadeklarować wsparcie. Wcześniej 8 mln zł zaoferowało miasto, a 16 mln zł Ministerstwo Sportu i Turystyki.

PCLA

Wstępne prace przy PCLA przy Wyspiańskiego mają szanse ruszyć jeszcze w tym roku. Rzeszów jest w tej chwili jedynym miastem wojewódzkim w kraju, które nie posiada obiektu lekkoatletycznego na wysokim poziomie.

W budżecie opiewającym na 32 mln zł będzie uwzględniona nowa trybuna wschodnia stadionu. Z jednej strony zaoferuje widzom 4800 miejsc, a z drugiej w zapleczu znajdą się m. in. gabinety lekarskie, odnowy biologicznej, gabinet do badań antydopingowych i dziewięć szatni (90 metrów kwadratowych każda). Możliwość trenowania przez cały rok bez względu na pogodę zapewnić kryta bieżnia.

Reklama