Lublin: Wielkie marki na Arenie już w lipcu

źródło: własne | MK; autor: michał

Lublin: Wielkie marki na Arenie już w lipcu AS Monaco, Hannover 96, Szachtar Donieck i oczywiście Śląsk Wrocław – to zespoły, które zagrają w lipcu na Lublin Arenie. Wczoraj przedstawiono obsadę LOTTO Lubelskie Cup.

Reklama

W pierwszy weekend lipca (4 i 5) Arena Lublin zaprasza na swój pierwszy towarzyski turniej piłkarski. Pokazowe mecze rozegrają przeciwko sobie AS Monaco, Hannover 96, Szachtar Donieck i zaprzyjaźniony z lubelskim Motorem Śląsk Wrocław.

Arena Lublin© Bartosz Makowski / Estudio Lamela

W sumie w planie są cztery mecze, po dwa dziennie. W sobotę zostaną rozegrane półfinały LOTTO Lubelskie Cup. Najpierw Monaco zagra przeciwko Szachtarowi, a później Śląsk zmierzy się z niemieckim Hannoverem. To o tyle ciekawa para, że polski zespół ma się za co Niemcom rewanżować. Aktualny klub Artura Sobiecha „wsadził” wrocławianom 10 bramek w dwumeczu Ligi Europy w sezonie 2012/13.

Arena Lublin© Arena Lublin

Niedziela to dzień finału i meczu o trzecie miejsce. Zwycięzcy sobotnich spotkań staną naprzeciw siebie w finale, a dzięki meczowi o ostatni stopień podium turniej zagwarantuje każdemu uczestnikowi rozegranie dwóch meczów. To stosunkowo powszechny model turniejów przed sezonem ligowym i pucharowym, gdy kluby przygotowują się do rozgrywek.

Dla mieszkańców Lublina i wszystkich przyjezdnych turniej zapowiada się bardzo interesująco. Składów drużyn oczywiście dziś nie znamy, ale same marki piłkarskie robią wrażenie. W dodatku cena oglądania ich jest podobna do… meczów czwartoligowego Motoru. Wejściówka na jeden dzień (dwa mecze) to koszt zaczynający się od zaledwie 30 zł. Sprzedaż internetowa ruszyła wczoraj za pośrednictwem booklik.com.

Reklama