Zabrze: Mostostal GPBP wykona plac wschodni stadionu Górnika

źródło: Roosevelta81.pl | opracował: MK

Zabrze: Mostostal GPBP wykona plac wschodni stadionu Górnika Po 10 dniach od otwarcia ofert spółka Stadion w Zabrzu poinformowała o wyborze wykonawcy przedpola wschodniego Stadionu Ernesta Pohla. Tym samym stadion drożeje o ponad 3 mln zł.

Reklama

Dziś spółka Stadion w Zabrzu poinformowała, że w drugim przetargu na reprezentacyjny wschodni plac Stadionu Ernesta Pohla dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty. Zgodnie z oczekiwaniami wybór padł na Mostostal Zabrze GPBP, czyli najtańszego kandydata i jednocześnie firmę, która już realizuje większość prac na stadionie przy Roosevelta.

To dobra wiadomość  pod kątem terminu realizacji całej inwestycji, ponieważ wschodnie przedpole ma zawierać kasy, zaplecze gastronomiczne i stanowić kluczowy element przestrzeni publicznej przy nowej arenie. Zła wiadomość to ta, że wszystkie oferty przekraczały budżet ustalony na poziomie 11,1 mln zł. Oferta wybrana dziś to 14,36 mln zł, czyli o ponad 3,3 mln więcej niż chciała wydać spółka.

Pozostali dwaj oferenci mają 10 dni na złożenie odwołania. Po podpisaniu umowy z Mostostalem Zabrze GPBP spółka będzie czekać 4 miesiące na wykonanie zlecenia. Plac powinien więc być gotowy na użytkowanie jeszcze w tym roku.

Reklama