Wrocław: Niepełnosprawni ustanowią rekord na Stadionie Wrocław?

źródło: SlaskWroclaw.pl

Wrocław: Niepełnosprawni ustanowią rekord na Stadionie Wrocław? Gdzie w Europie najwięcej widzów niepełnosprawnych ogląda mecze? Bardzo możliwe, że wkrótce odpowiedź będzie brzmieć „we Wrocławiu”. Na Stadionie Wrocław ma się pojawić aż 1000 osób z niepełnosprawnością!

Reklama

Dokładnie za tydzień, w sobotę o 15:30 Śląsk Wrocław będzie podejmował na Stadionie Wrocław Lechię Gdańsk. Poza spotkaniem zbratanych kibiców obu klubów będzie jeszcze jedna okazja, by pojawić się na tym spotkaniu. Wyjątkowe zaproszenie jest adresowane do osób niepełnosprawnych.

Śląsk Wrocław, Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska, a także Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego zapraszają wszystkie osoby z niepełnosprawnością do uczestnictwa w happeningu. Poza przeżywaniem spotkania ligowego widzowie z różnym stopniem niepełnosprawności wezmą udział w biciu rekordu. Organizatorzy chcą zgromadzić na meczu aż 1000 osób niepełnosprawnych!

Bicie rekordu

Jeśli im się uda, ustanowią nowy rekord, dlatego Stadiony.net dołączają do zaproszenia! Do tej pory najwięcej niepełnosprawnych fanów piłki nożnej zgromadziło się w Szkocji, gdzie w trakcie jednych zawodów na trybunach znajdowało się ich ponad 700.

Na mecz Śląska Wrocław z Lechią zaproszone są wszystkie osoby z niepełnosprawnością, dolnośląskie ośrodki, organizacje pozarządowe i szkoły zrzeszające osoby niepełnosprawne. Inicjatorzy proszą o zbiorcze listy, koniecznie z imieniem, nazwiskiem i nr. PESEL – wysyłać trzeba je na adres mailowy: mfitas@slaskwroclaw.pl. Na zgłoszenia KKN Wrocław czeka do 18 kwietnia! Szczegółowe informacje dostępne pod numerem: 792 930 094.

Bicie rekordu zbiega się w czasie z Tygodniem Akcji CAFE, w którym środowisko piłkarskie łączy się z różnych kampaniach na rzecz większego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w meczach.

Reklama