Patronat: Zapowiedź Tygodnia Akcji CAFE

źródło: własne | MK

Patronat: Zapowiedź Tygodnia Akcji CAFE CAFE oraz Stadiony.net zapraszają wszystkich kibiców piłki nożnej do świętowania zwiększonej dostępności do piłkarskich widowisk podczas Tygodnia Akcji CAFE „Pełen dostęp, Pełen football”.

Reklama

Trzecia edycja kampanii „Pełen dostęp, Pełen football”, jak co roku, zagości w tym samym czasie na polskich i ukraińskich stadionach w dniach 17-24 kwietnia 2015 roku. Tydzień Akcji CAFE to święto niepełnosprawnych kibiców i równego dostępu do piłki nożnej dla wszystkich, łączymy kluby piłkarskie i kibiców na wszystkich poziomach gry.

Na stadionach piłkarskich w całej Polsce odbywać się będą akcje mające na celu zwiększanie obecności niepełnosprawnych kibiców na stadionach i poprawę dostępnych rozwiązań i usług dla niepełnosprawnych kibiców podczas dni meczowych. W obchody Tygodnia Akcji włączyła się większość klubów T-Mobile Ekstraklasy oraz kluby Pierwszej Ligii Polskiej. W trakcie meczów 27 oraz 28 kolejki odbywać się będą wydarzenia skierowane do kibiców niepełnosprawnych oraz akcje promujące ideę równego dostępu.

Tydzień Akcji CAFE

Podczas obchodów Tygodnia Akcji zostaną wręczone Nagrody Uznania CAFE. W trzech kategoriach zostaną wyróżnione osoby oraz instytucje, które swoimi działaniami przyczyniły się do realizacji hasła kampanii „Pełen dostęp, Pełen football”. Zachęcamy Was gorąco do zgłaszania swoich kandydatów w tym miejscu.

Poprzednie edycje Tygodnia Akcji CAFE dały impuls do zwiększonego zaangażowania instytucji piłkarskich w Polsce w temat dostępności futbolu dla kibiców niepełnosprawnych. Znaczące kroki na drodze ulepszeń zostały wykonane i sytuacja niepełnosprawnych kibiców stale się poprawia.

Tydzień Akcji CAFE

Nowopowstające stadiony są coraz lepiej dostosowane do potrzeb kibiców na wózkach, na istniejących stadionach wprowadzane są niezbędne poprawki, a i coraz więcej klubów decyduje się na wprowadzanie na swoich stadionach systemu komentarza audiodeskrypcyjnego, dedykowanego dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

W kolejnych miastach powstają stowarzyszenia zrzeszające niepełnosprawnych kibiców, jest ich już około 10 w Polsce, a kluby piłkarskie traktują je jako ważnych partnerów. Zmienia się także podejście do kibiców niepełnosprawnych na stadionach. Większości osób nie dziwi widok osoby na wózku dopingującej swój klub razem z innymi kibicami.

Tydzień Akcji CAFE

Dużo już udało się w Polsce w kwestii dostępności do piłki nożnej osiągnąć i jeszcze dużo pozostaje do zrobienia. Tydzień Akcji CAFE jest okazją do świętowania dotychczasowych osiągnięć, ale też bodźcem dla wszystkich do dalszych działań na rzecz kibiców niepełnosprawnych.

Ambasador CAFE w Polsce Jarosław Bieniuk powiedział: Sport łączy nas wszystkich. Te same emocje związane z kibicowanie budzą się w sercu każdej osoby na stadionie w tej samej chwili. Jedna akcja, jeden gol i radość tysięcy. Takie wrażenia są bezcenne. Sprawiajmy, żeby były one zawsze dostępne dla wszystkich. Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się na chwilę choćby osobą niepełnosprawną. Prywatnie właśnie mnie to dotknęło. Po operacji kolana muszę chodzić o kulach. Powiem szczerze, że dopiero w takich momentach w pełni docenia się przyjazne osobom niepełnosprawnym obiekty i wyraźnie widzi bariery, na co dzień niezauważalne dla osób zdrowych. Po to też jest Tydzień Akcji CAFE, któremu mocno kibicuję, żeby działać w kierunku eliminowania tych barier najlepiej jak się da.

Tydzień Akcji CAFEW tygodniach poprzedzających Tydzień Akcji CAFE będzie na bieżąco informować na kanałach społecznościowych o wszystkich planowanych przez kluby T-Mobile Ekstraklasy i Pierwszej Ligi wydarzeniach związanych z kampanią. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie atrakcje dla kibiców niepełnosprawnych przygotował Twój klub, koniecznie polub CAFE na facebooku i twitterze. Zapraszamy do dyskusji na temat równego dostępu do stadionów pod hashtagiem #TydzieńAkcjiCAFE.

Reklama