Nowy projekt: Całkiem „odpicowana” trybuna w Ostendzie

źródło: własne; autor: michał

Nowy projekt: Całkiem „odpicowana” trybuna w Ostendzie Choć to tylko 3700 miejsc, budowa nowej głównej trybuny Albertparkstadion pochłonie aż 36 mln zł. Za to klub zamierza sfinansować projekt w dużej mierze samodzielnie, bez wsparcia publicznego.

Reklama

Plan przewiduje zastąpienie trzech istniejących trybun wzdłuż zachodniej strony boiska na Albertparkstadion jedną nową. Z zewnątrz pokryje ją piaskowa cegła i drewniane fiszbiny w czerwono-zielonych barwach klubu. W sumie pomieści ona 3700 osób, stając się największą na stadionie. Jego całkowita pojemność ma pozostać bez zmian, na poziomie 8 tys. widzów.

Albertsparkstadion

Nowa trybuna będzie mieć jeden poziom widowni i trzy piętra na zapleczu, częściowo wkopane w ziemię dla obniżenia maksymalnej wysokości budynku i zminimalizowania wpływu na otoczenie. Na dolnym znajdą się pomieszczenia meczowe dla sportowców, na drugim biura i centrum pasowe, a na trzecim strefa komercyjna dla widzów.

Albertsparkstadion

Ogółem aż 1250 miejsc to miejsca biznesowe. Dzięki temu KV Oostende ma znacznie poprawić swoje wyniki finansowe. Kolejnych 150 miejsc na trybunie przeznaczonych będzie dla prasy.

Projekt jest wart ok. 9 mln € i ma być realizowany głównie prywatnie, z partnerami klubu. Głównie, ponieważ flamandzki rząd może wesprzeć inwestycję sumą ok. 700 tys. €.

Reklama