Łódź: Stadion ŁKS wyprzedza harmonogram

źródło: Sport.pl / własne

Łódź: Stadion ŁKS wyprzedza harmonogram Zgodnie z umową prace nad nowym stadionem ŁKS powinny się zakończyć 26 lipca. Jednak wykonawca szacuje, że uda się wykończyć obiekt już w czerwcu.

Reklama

Firma Mirbud zgodziła się wybudować główną trybunę nowego stadionu ŁKS w 20 miesięcy. Od podpisania umowy w listopadzie 2013 wypada więc końcówka lipca 2015, dokładnie 26. Na szczęście, mimo początkowych trudności przy rozbiórce starych trybun, dziś prace idą bardzo sprawnie i może udać się zakończyć je wcześniej.

Myślę, że za dwa, dwa i pół miesiąca obiekt będzie wykończony – ocenia Sławomir Ziółkowski, kierownik kontraktu z ramienia Mirbudu. Aktualnie na budowie trwają przede wszystkim prace wykończeniowe we wnętrzu głównej trybuny, na wszystkich piętrach. Tu znajdą się biura, pomieszczenia dla zawodników, mediów i inne elementy zaplecza wymagane przepisami PZPN i UEFA.

Stadion ŁKS© Stadion ŁKS

Główna konstrukcja dachu jest już gotowa, a sprzyjająca pogoda powinna umożliwić montaż membrany dachu w niedługim czasie. Podobnie jest z instalacją krzesełek, które – przypomnijmy – będą miały barwy klubowe ŁKS.

Murawa nowego stadionu już od ponad roku rośnie na plantacjach firmy Trawnik Producent pod Szczecinkiem. Ma być na tyle wytrzymała, by znieść nie tylko mecze piłkarskie, ale też rugbystów Budowlanych. W polach bramkowych naturalna trawa będzie wzmocniona włóknami syntetycznymi, ponieważ tam jest najbardziej narażona na zużycie. Przez rok murawa będzie objęta gwarancją.

Reklama