Łódź: Spór wykonawców ŁKS, roboty wstrzymane

źródło: DziennikLodzki.pl

Łódź: Spór wykonawców ŁKS, roboty wstrzymane Rozbiórka starego stadionu przy Al. Unii okazała się większym wyzwaniem niż sądzono. Teraz pojawił się problem, bo główny wykonawca i jego podwykonawca nie mogą się porozumieć – pisze DziennikLodzki.pl.

Reklama

Ponieważ Stadion Miejski przy Al. Unii Lubelskiej powstał wiele lat wstecz, nie miał dokładnej dokumentacji. Okazało się więc, że prowadząca rozbiórkę firma Buddan musiała usunąć ok. 60 tys. m2 ziemi, o połowę więcej niż planowano. Natrafiła też na fundamenty, o których nie było wcześniej mowy.

I tu pojawia się problem, ponieważ główny wykonawca nie chce uznać dodatkowych prac, które nie były wcześniej ujęte w umowie. To nie jedyne spięcie na linii Buddan – Mirbud.

Justyna Janiszewska z firmy podwykonawczej twierdzi, że współpraca nie idzie od początku. – Na przykład mój kierownik budowy nie jest dopuszczany do dziennika budowy. Teraz z kolei straszy się naszych podwykonawców – wyjaśnia Janiszewska dla „Dziennika Łódzkiego”.

Co to oznacza dla kibiców, łatwo przewidzieć: kolejne opóźnienie w realizacji nowego stadionu. 5 marca miały zakończyć się prace rozbiórkowe. Wygląda na to, że budowa będzie się przedłużać. – Informowałam o sprawie inwestora, czyli miasto Łódź. 90 procent prac jest wykonanych i zdążylibyśmy do 5 marca wszystko zakończyć. Ale nie pozwolę na położenie mojej firmy i musieliśmy zejść z placu – dodaje Janiszewska.

Stadion ŁKSFot: Banan, ŁKSFANS.PL

Stadion ŁKSFot: Banan, ŁKSFANS.PL

Reklama