Kurytyba: Pierwszy mecz w Brazylii pod zamkniętym dachem za nami

źródło: własne | MK

Kurytyba: Pierwszy mecz w Brazylii pod zamkniętym dachem za nami W Wielką Niedzielę na Arena da Baixada odbył się pierwszy mecz w historii Ameryki Południowej pod zamkniętym ruchomym dachem. To zwieńczenie prac modernizacyjnych na stadionie.

Reklama

Oficjalnie 2 kwietnia doszło do zakończenia prac nad instalacją ruchomego dachu nad Arena da Baixada. Jak pisaliśmy wcześniej, tego elementu nie udało się zrealizować przed Mistrzostwami 2014, ponieważ brakło czasu. Dlatego dopiero teraz Brazylia doczekała się pierwszego stadionu z rozsuwanym zadaszeniem.

Arena da Baixada

System jest pierwszym tego typu na kontynencie i umożliwia całkowite uniezależnienie stadionu od pogody. Dwa płaty spoczywające na co dzień nad trybunami mogą w 25 minut przesunąć się nad środek boiska, zakrywając łączną powierzchnię 7,5 tys. m2. Każdy ma szerokość 76x49,5m.

Dach dostarczony przez hiszpańską firmę Lanik doczekał się pierwszego sprawdzianu w niedzielę. Konstrukcja została zamknięta przed meczem z Prudentópolis, który tym samym był pierwszym spotkaniem w całej Ameryce Południowej rozegranym z użyciem takiego systemu.

Atletico Paranaense twierdzi, że to również pierwszy mecz na półkuli południowej, ale jak uświadomił nam jeden z Czytelników na facebooku, wcześniej do takiego wydarzenia doszło już w Melbourne.

Reklama