Belgia: Zielone światło dla budowy w Mechelen

źródło: własne

Belgia: Zielone światło dla budowy w Mechelen W zaledwie trzy miesiące ma być gotowa pierwsza trybuna. Budowa kolejnej ruszy wkrótce później, a KV Mechelen liczy na wsparcie finansowe od swoich kibiców.

Reklama

Dziś podczas konferencji prasowej przedstawiciele KV Mechelen potwierdzili, że mają zgodę na budowę od burmistrza i radnych miejskich. Tym samym długo wyczekiwana przebudowa Argos Stadionu ruszy już w maju, w najbliższych tygodniach.

Pośpiech jest wskazany, ponieważ klub ma tylko 3 miesiące na wzniesienie trybuny północnej. Ma być oddana w sierpniu. By mieć bezpieczny bufor czasowy KVM poprosili o rozegranie dwóch pierwszych meczów nowego sezonu na wyjeździe.

Argos Stadion

Trybuna północna to dopiero pierwsza faza budowy. Kolejna ruszy wkrótce po zakończeniu północnej i będzie nią zachodnia trybuna, której otwarcie zaplanowano na początek 2016. Później obie połączy nowy narożnik, a na końcu powstaną przestrzenie użytkowe niezwiązane bezpośrednio ze sportem, m.in. biura i żłobek.

Cały projekt pochłonie ok. 8,5 mln €. Z tej sumy 4 mln to prywatne środki inwestorów, 850 tys. wyłoży klub, a 750 tys. flamandzki rząd. Resztę, ok. 3,5 mln €, mają pokryć obligacje. Do ich zakupu klub zachęca swoich kibiców, zapewniając ich, że to lepsza droga niż kredyt bankowy.

Reklama