Zabrze: Zamiast Katowic domem Górnika będzie Sosnowiec?

źródło: własne / TwojeZaglebie.pl; autor: michał

Zabrze: Zamiast Katowic domem Górnika będzie Sosnowiec? Sosnowiec to drugie miasto po Katowicach, które wyraziło gotowość do przyjęcia Górnika Zabrze. Prezydent Sosnowca poinformował, że jest już ustna umowa – Górnik może zacząć Ekstraklasę w Zagłębiu Dąbrowskim.

Reklama

Sosnowiecki urząd miasta potwierdził dziś, że odbyło się spotkanie między prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim a Górnikiem Zabrze. Tematem była możliwość korzystania ze Stadionu Ludowego w sezonie 2015/16, gdyby ten w Zabrzu nie spełnił wymogów licencyjnych.

Osiągnęliśmy ustne porozumienie. Klub z Zabrza zgłosi nasz stadion we wniosku licencyjnym na przyszły sezon. Do momentu kiedy stadion Górnika nie będzie gotowy, zespół z Zabrza ma rozgrywać swoje mecze w Sosnowcupowiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ludowy ma być zgłoszony jako stadion rezerwowy. Klub z Zabrza musi brać pod uwagę konieczność wyprowadzki, ponieważ wymogi licencyjne podnoszą minimalną pojemność z 3 do 4,5 tys. miejsc. Aktualnie trybuna główna w Zabrzu ma niemal dokładnie 3 tysiące i otwarcie którejkolwiek z nowych jeszcze tego lata nie jest przesądzone. Co prawda jest szansa na udostępnienie południowych sektorów przy Roosevelta, ale to wciąż niewiadoma.

Dotąd gotowość do przyjęcia Górnika zgłaszał magistrat w Katowicach, gdzie fani Górnika są zaprzyjaźnieni z kibicami miejscowej GieKSy.

Reklama