Reprezentacja: Kolejne 5 lat na Narodowym!

źródło: StadionNarodowy.org.pl

Reprezentacja: Kolejne 5 lat na Narodowym! Niby wszyscy się tego spodziewali, a jednak ta wiadomość dziś otwiera wiele serwisów sportowych: Reprezentacja Polski pozostanie na Narodowym do 2020 roku.

Reklama

Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył ze spółką PL.2012+ umowę na wynajem Stadionu Narodowego. Na jej mocy piłkarska Reprezentacja Polski swoje mecze eliminacji MŚ 2018 i Euro 2020 będzie rozgrywać w Warszawie.

Kontrakt przewiduje też kontynuację rozgrywania finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym co najmniej do 2020 roku.

Stadion Narodowy© Maciej Latałło

Bardzo się cieszę, że Stadion Narodowy nadal będzie prawdziwym domem reprezentacji Polski. To dobra wiadomość dla wszystkich kibiców, którzy będą mogli oglądać mecze i przeżywać wielkie emocje w niepowtarzalnych warunkach. Budujemy również prestiż rozgrywek Pucharu Polski, organizując finał tej imprezy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jestem pewny, że czekają nas wielkie emocje! – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Jak wyliczył operator Narodowego, od 2012 roku z perspektywy trybun tego obiektu spotkania z udziałem piłkarskiej Reprezentacji Polski obejrzała rekordowa liczba 570 tysięcy kibiców. Średnia frekwencja na każdym meczu to blisko 52 tys. ludzi. Znacznie mniej korzystny jest bilans spotkań: nasi wygrali tylko 3 z 11 meczów.

W 2015 roku przed nami jeszcze trzy mecze eliminacji do francuskiego Euro, w których Polska wystąpi w roli gospodarza. Zagramy kolejno z Gruzją, Gibraltarem i Irlandią.

Reklama