Nowy projekt: Stadion narodowy Łotwy od nowa

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Stadion narodowy Łotwy od nowa Ani na terenach Skonto Ryga, ani w kompleksie sportowym Dźwina (Daugavas). Nowy stadion narodowy Łotwy powstanie od podstaw w miejscu mniej znanego obiektu piłkarskiego.

Reklama

Nowy stadion narodowy Łotwy ma powstać w miejscu popadającego w ruinę Latvijas Universitates Stadions, w śródmieściu Rygi. Dobrze skomunikowany obiekt (autobusy, trolejbusy i tramwaje) ma być nowym centrum piłkarskiego życia od 2017 roku, kiedy budowa powinna się zakończyć.

LFF Stadions© Latvijas Futbola federācijas

Nowy obiekt będzie obrócony o 90 stopni w stosunku do poprzednika, dzięki czemu poza parkingami na działce zmieści się też boisko treningowe (mniejsze od standardowego). Trybuny po raz pierwszy pojawią się z czterech stron, pozwalając na stworzenie zamkniętej bryły. Dotąd były ulokowane tylko na północy i południu.

LFF Stadions© Latvijas Futbola federācijas

Inwestycję zrealizuje łotewska federacja piłkarska LFF, która zamierza skorzystać z kredytów i wsparcia finansowego UEFA (8,5 mln €) dla sfinansowania projektu. Całkowity koszt ma wynieść ok. 10 mln €.

Za tę sumę Łotwa doczeka się stadionu spełniającego międzynarodowe normy. Pojemność wyniesie 5700 miejsc, ponieważ wieloletnie widownie (od 1991) na meczach reprezentacji wynosiły ok. 5200 i nie ma zapotrzebowania na większe trybuny.

Reklama