Narodowy: Wreszcie się uda? Odsłonięcie Górskiego w czwartek

źródło: PilkaNozna.pl / własne

Narodowy: Wreszcie się uda? Odsłonięcie Górskiego w czwartek Najlepszy trener w historii nie ma łatwej historii ze Stadionem Narodowym. Najpierw odmówiono mu patronatu, potem ciągle przeciągało się odsłonięcie pomnika. W czwartek ma być już na pewno.

Reklama

26 marca o 12:00 nastąpi odsłonięcie pomnika Kazimierza Górskiego pod Stadionem Narodowym. Podczas uroczystości pojawią się m.in. prezydent Bronisław Komorowski, komplet „Orłów Górskiego”, ministrowie sportu oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Odsłonięcia w imieniu drużyny dokona Lesław Ćmikiewicz.

W czwartkowych uroczystościach wezmą udział poczty sztandarowe z 14 szkół noszących imię Kazimierza Górskiego, a uświetni je Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Wśród melodii zaplanowanych na czwartek są te lwowskie, ale i „Sen o Warszawie”.

Kazimierz Górski uwieczniony

Pomnik dotarł na Stadion Narodowy w sobotę, choć pierwotnie miał być odsłonięty jeszcze w 2014 roku. Najpierw przed meczem z Niemcami, później 5 listopada. Ostatecznie dopiero teraz wszystko ma być dopięte na ostatni guzik.

Monument to prywatna inicjatywa Fundacji Kazimierza Górskiego, a głównymi sponsorami są Tyskie (150 tys. zł), Lotto, PGE i PZPN (po 100 tys. zł). Wśród głównych partnerów znaleźli się także Polski Cukier i JNS Architekci, a firma MiBud wykonała wszystkie prace budowlano-montażowe za darmo.

Przypomnijmy, że pierwotnie sejm podjął uchwałę w sprawie nadania Stadionowi Narodowemu patronatu Kazimierza Górskiego. Ten krok nie miał jednak mocy prawnej i - jak się okazało - sprawczej. By nie zniechęcać potencjalnych sponsorów zbyt długą nazwą zrezygnowano z wpisania "Trenera Tysiąclecia" do nazwy stadionu.

Reklama