Katowice: Wojewoda nieugięty, stadion GKS-u zamknięty

źródło: GKSKatowice.eu

Katowice: Wojewoda nieugięty, stadion GKS-u zamknięty Zgodnie z przewidywaniami wojewoda śląski nie zmienił swojej decyzji w sprawie stadionu przy Bukowej, który będzie zamknięty na dwa mecze. Odwołanie poszło dalej, ale nie zdążą go rozpatrzeć.

Reklama

Na początku marca wojewoda śląski podjął decyzję, że GKS Katowice rozegra dwa mecze bez udziału widzów. Oficjalnie powodem była oprawa z listopada, która zdaniem policji rodziła zagrożenie kolejnych tego typu pokazów. Sytuacja jest problematyczna, a uzasadnienie decyzji co najmniej niecodzienne, o czym już pisaliśmy.

GieKSa złożyła odwołanie od decyzji, ale wojewoda jej nie zmienił. Teraz sprawa została przekazana do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, jak przewiduje procedura. Urzędnicy mają 2 tygodnie na rozpatrzenie odwołania, a to oznacza, że nie ma szans na zawieszenie kary przed drugim z dwóch meczów objętych zakazem. Pierwszy, przeciwko Flocie Świnoujście, odbył się bez widzów 14 marca.

Dlatego GKS wstrzymał sprzedaż biletów na mecz z Wisłą Płock (28 marca), a osoby posiadające wejściówki wejdą za darmo na kolejny mecz ligowy przy Bukowej.

Reklama